Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Szanuj energię, chroń klimat

22-06-2021 17:36 Profilaktyka



8 marca 2021r. Urząd Miejski w Bielsku-Białej zainaugurował XI. edycję konkursu ekologicznego Szanuj energię, chroń klimat. Jego celem jest przybliżenie tematyki środowiska naturalnego jako ważnego elementu strategii naszego miasta. Motyw przewodni tegorocznego konkursu – 70-lecie połączenia Bielska i Białej – ma zwrócić uwagę na wspólne dobro połączonych miast, jakim są zasoby przyrody, z których jako mieszkańcy korzystamy na co dzień.

Konkurs Szanuj energię, chroń klimat zbudowany jest z dwóch filarów – pierwszy to rywalizacja szkół podstawowych na platformie internetowej Ekobielszczanin.pl, drugi – indywidualne lub zespołowe prace uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz placówek przedszkolnych.

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie przystąpili do konkursu, który realizowany jest w trzech kategoriach. Klasy 1-3 wykonały plakaty ekologiczne; ich starsi koledzy z klas 4-6 tworzyli użyteczne przedmioty z odpadów; natomiast najstarsze roczniki wykazały się inwencją, wykonując komiksy. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną końcem czerwca. Trzymamy kciuki za uczestników.


Poniżej podziwiać możemy prace plastyczne wszystkich uczniów klas I-III, którzy wykonali prace na konkurs.



Z okazji 70 rocznicy utworzenia miasta Bielska - Białej Urząd Miasta ogłosił konkurs plastyczny EKOBIELSZCZANIN pod hasłem CHRONIMY PRZYRODĘ.

Na lekcjach plastyki pod kierunkiem Urszuli Szafran powstały prace z surowców wtórnych, którym nadano drugie życie. Są to świeczniki, pudełka, ramki na zdjęcia, zakładki.

A oto prace, które brały udział w konkursie:




Gratulujemy pomysłowości i wykonania.

Brawa dla wszystkich młodych artystów.

22 czerwca 2021 r. w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbył się finał XI edycji miejskiego konkursu "Szanuj energię, chroń klimat". Wszystko odbyło się w reżimie covidowym, więc na widowni zasiadła jedynie połowa mogących pomieścić się w teatrze laureatów i zwycięzców konkursowych  zmagań.  Przed gmachem Teatru Polskiego zaprezentowano także najciekawsze prace konkursowe, tak by wszyscy uczestnicy gali oraz przechodnie mogli zobaczyć, jak kreatywne podejście do ekologii mają młodzi bielszczanie.

Miło nam zakomunikować, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tego prestiżowego konkursu, organizowanego od dziesięciu lat przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Pierwsze miejsca w różnych kategoriach przyznano Antoninie (1a), Mai (1a) oraz Antoniemu (1a), natomiast trzecie przypadło w udziale Dominikowi (1a).  Nagrody otrzymali także : Julia z kl.. 2b i Przemysław z kl. 3a.  Wspaniałe nagrody wręczył Prezydent Miasta Bielska-Białej.

Gratulujemy.