Szkoła magii i czarodziejstwa - wycieczka klas drugich

W poniedziałek 13 maja uczniowie klasy 2 a i 2 b mieli możliwość przeniesienia się do świata czarodziejów i spędzenia jednego dnia w magicznej szkole – SZKOLE MAGII I CZARODZIEJSTWA
w Tarnowicach Starych.

Dzieci spędziły tam trzy godziny, wspaniale bawiąc się i pilnie ucząc.

Na początek odbyła się Ceremonia Przydziału, podczas której podzielono wszystkich na dwa zespoły: czerwony i niebieski,  które podczas różnorodnych zajęć, rywalizowały o Magiczny Puchar.

Pierwszą lekcją była Lekcja Iluzji, gdzie uczniowie ćwiczyli magiczne sztuczki z gumkami
oraz z monetami. Potrzebna była tutaj zręczność palców dłoni i wyjątkowa precyzja ruchów.

Podczas Lekcji Różdżkoznawstwa – uczniowie dowiedzieli się z czego wykonuje się różdżki i jakie
są ich właściwości. Poznali magiczne zaklęcia, a przede wszystkim, wykorzystując zdolności plastyczne i manualne, wykonali wyjątkową i niepowtarzalną różdżkę dla siebie.

W czasie Lekcji Eliksirów każdy zespół uwarzył czarodziejski eliksir, według skomplikowanego,
bardzo  szczegółowego przepisu. Należało odszukać w magiczne składniki i dokładnie wymieszać je
w specjalnym kociołku. Uczniowie wykazali się tutaj umiejętnością czytania ze zrozumieniem
i skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu.

Na zakończenie nauki odbyła się Lekcji Latania Na Miotle. Każdy mógł poćwiczyć tę niezwykłą i trudną umiejętność. Potem wszystkie zespoły rozegrały ze sobą zacięty mecz Quidditch’a.
Tutaj liczył się dobry refleks i odpowiednia sprawność fizyczna.

Po powrocie do Wielkiej Sali, zostały podliczone zdobyte punkty i Prefekt zarządził Ucztę –
słodki poczęstunek dla grupy.

Po wizycie w Szkole Magii i Czarodziejstwa, można było odwiedzić sklepik  z pamiątkami,
które będą przypominać drugoklasistom ten niezwykły dzień.