Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Udział klas drugich w akcji Bielsko – Biała chroni klimat – WIOSNA „Dżulka wyBBiera czyste miasto”

Chociaż pogoda jeszcze nie zawsze sprzyja dłuższym spacerom i wycieczkom nasi drugoklasiści są nieustraszeni, więc w ramach powitania wiosny wybrali się na ekologiczną wyprawę, aby zobaczyć  ścieżkę edukacyjną „Ujście Straconki”. Można tam pospacerować po alejkach i zapoznać się
z tablicami informacyjnymi na temat nasadzonych i rosnących  w tym miejscu roślinach: jeżynach, wielogatunkowym drzewostanie liściastym i wilgotnej łące kwietnej z goździkiem kartuzkiem, jastrunem właściwym, chabrem łąkowym, krwawnikiem pospolitym, wyczyńcem kolankowym, dzwonkiem rozpierzchłym, wiechliną łąkową, koniczyną łąkową, jaskrem ostrym czy chabrem nadreńskim. Niestety to za wczesna pora, aby te piękne okazy zobaczyć w naturze.
Będziemy musieli więc tutaj powrócić w maju lub czerwcu.

  

Wiosna w klasach drugich została powitana nie tylko wycieczką, ale również  piosenką
„Kto puka do drzwi” oraz pracami plastycznymi. Dzieci, korzystając z różnych technik wykonały portrety Pani Wiosny oraz wiosenne krajobrazy a także wiosenne kwiaty.

 

 

 

Uczniowie klas drugich powitali również wiosnę regionalnie. Pomyśleli przy tym także o pomocy
dla innych i włączyli się w akcję charytatywną Pola Nadziei – przygotowali palmy i kartki wielkanocne.