Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

"W babcinej izbie"

17 marca klasa 2b wybrała się do Książnicy Beskidzkiej, aby obejrzeć zbiory biblioteczne i zwiedzić całą bibliotekę. Okazało się, że w bibliotece są nie tylko książki dla dzieci i dorosłych, ale także zbiory gier planszowych, zestawy klocków lego do budowy robotów, czytelnia i wiele innych ciekawych miejsc i sekretnych przejść, którymi również udało nam się przejść.  Wszyscy pracownicy byli bardzo mili a my z uwagą słuchaliśmy tego, co chcieli nam przekazać. Szczególnie zachwyciły nas nietypowe książki, np. „Książka z dziurą”, która zachęciła nas do włożenia w nią głowy, czy „Czarna książka kolorów”, opisująca kolory innymi zmysłami niż wzrok albo niesamowita książka „Oczy”, gdzie musieliśmy domyślać się, co jest ukryte pod obrazkiem.

Po tej wizycie niemal każde dziecko chciało się zapisać do tej biblioteki, ale do tego są już potrzebni rodzice😊

Na koniec oprowadzania Panie zaprosiły nas do czytelni, w której zastaliśmy pięknie zastawiony stół. Wkroczyliśmy do świata babci, takiej sprzed lat, gdzie stół był miejscem niemalże świętym, a w jego centralnym punkcie leżał piękny, pachnący i zachęcający do zjedzenia chleb. Pani opowiedziała nam różne ciekawostki na temat dawnych zwyczajów w domu, co było ważne a czego robić nie było wolno. My także pochwaliliśmy się pewną wiedzą, bo już mieliśmy okazję podczas wycieczki w pierwszej klasie zwiedzać wnętrza starych domów w skansenie w Wygiełzowie.

Wyprawa do biblioteki bardzo nam się podobała i z pewnością jeszcze tam wrócimy.