Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

W pracowni średniowiecznego skryby, czyli sztuka dawnego pisania..

31 maja 2022 r. uczniowie klasy 2a wybrali się w niezwykłą podróż w świat pisma. Przygodę rozpoczęli od  malowideł naskalnych, następnie poznały hieroglify egipskie, pismo klinowe, fenickie,
a zakończyły swoją wędrówkę na alfabecie łacińskim. Uczestnicy warsztatów mieli okazję wczuć
się w rolę dawnego skryby i spróbować techniki pisania gęsim piórem. Dzieci przygotowały swój dokument na wzór średniowiecznych pergaminów, a nietykalności powstałych pism strzegła pieczęć lakowa, odlana na zakończenie warsztatów. Wszystko działo się w Zamku Sułkowskich, z którego droga zaprowadziła drugoklasistów prosto do cukierni. W końcu nazajutrz był Dzień Dziecka :)