WIOSNA w muzyce

28-03-2022 12:12 Samorząd Szkoły

Antonio Vivaldi był wybitnym włoskim skrzypkiem i kompozytorem. Najsławniejszą kompozycją artysty są „ Cztery pory roku”, w których pojawia się szereg wdzięcznych onomatopeicznych elementów opiewających naturę i żyjącego w niej człowieka.

Vivaldi doskonale operował kontrastami (tempa, dynamiki, nastroju), wciąż zaskakując słuchaczy
i dostarczając im bardzo silnych emocji. Jego muzyka instrumentalna to wciągający także dzisiejszych słuchaczy barokowy teatr uczuć. Zachęca do tego by „wczuć się” w muzykę
i improwizować, bawić się, tańczyć…

Pierwszoklasiści mieli niezwykłą okazję zapoznać się z utworem „Wiosna”, gdy przybyła do nich
Pani Iskrzycka, nauczycielka muzyki w starszych klasach.  Pokazała im, że muzyka może być źródłem niesamowitej zabawy i radości. Uczniowie wraz ze zmianą tempa muzyki stawali się przez chwilę kwiatami, unoszącymi swoje główki do słońca, burzliwym wiatrem czy świergoczącymi ptaszkami.
Nad wszystkimi czuwała spacerująca wiosna, pobudzając  przyrodę do życia.
W naszej klasie naprawdę zawitała wiosna😊

Takich lekcji nigdy dość,  „ponieważ muzyka może zarówno uspokajać, jak i pobudzać,
stanowi ona jeden z najbardziej skutecznych sposobów wpływania na nastrój grupy.”
(Jeanette Vos)

Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej.