Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Witaj majowa jutrzenko...

09-05-2024 17:47 Samorząd Szkoły

"Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką, 

Która w całej Polsce słynie.

Witaj Maj! Trzeci Maj,

U Polaków błogi raj!"

    7 maja 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja 1791 r. Rozpoczęliśmy od pieśni patriotycznej znanej też jako Mazurek 3 Maja napisanej w czasie powstania listopadowego przez Rajnolda Suchodolskiego.

    Pieśń przywołuje pamięć pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji 3 Maja.

    Podczas programu artystycznego uczciliśmy też przypadający na 2 maj Dzień Flagi.