Wycieczka klas młodszych do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ - WYCIECZKA KLAS DRUGICH DO KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BIELSKU – BIAŁEJ

26 września klasa 2a oraz 28 września klasa 2b wybrały się do Państwowej Straży Pożarnej na zajęcia edukacyjne w interaktywnej Sali „Ognik”. Po wejściu na teren komendy na dzieci czekały prawdziwe strażackie stroje. Ubierając się w spodnie, bluzę i hełm, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak. W czasie zajęć uczniowie poznali bohatera prezentacji multimedialnej  „Strażak Florek i koty” - sympatycznego pieska, który w zabawny sposób uczy swoich przyjaciół jak prawidłowo korzystać z urządzeń elektrycznych, jak bezpiecznie się bawić oraz przypomina numery alarmowe:

112 numer ratunkowy

998numer alarmowy straży pożarnej

Czy zawsze i w każdej trudnej sytuacji dzwonić po straż pożarną ? – oczywiście, że NIE. O tym kiedy niezwłocznie należy to zrobić, dzieci dowiedziały się w czasie zabawy klockami, na których przedstawione zostały różne sytuacje. Zadaniem uczestników, było zdecydować czy telefon na numer 112 lub 998 w takiej sytuacji to dobry pomysł. Po prawidłowym rozwiązaniu zadań z klocków powstały obrazki tematycznie związane z omawianymi zadaniami.

Na zakończenie zajęć w Sali „ognik” na dzieci czekała jeszcze dodatkowa niespodzianka. Prowadzący zajęcia pokazał jak wygląda prawdziwy bojowy ubiór strażaka, uczniowie mogli także wejść do samochodu strażackiego i posłuchać wielu ciekawych historii z codziennego życia strażaka. Być może nie wszyscy wiedzieli, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale również pomoc w ratowaniu ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych i klęskach żywiołowych.

Na relację z wycieczki zapraszamy do galerii..