Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczki klasy 3 a

Pierwszy wyjazd klasy 3a odbył się 15 czerwca do FabLabu, obejmował warsztaty z drukarkami 3 D. Najpierw uczniowie dowiedzieli się, jak jest zbudowane takie urządzenie i poznali zasady jego działania. Następnie wspólnie zaprogramowali dowolny kształt, aby drukarka mogła rozpocząć pracę.

Kolejnym punktem warsztatów było ćwiczenie z robotyki – budowanie robota  z klocków Lego, rozbudowanie go o kolejne czujniki i moduły oraz zaprogramowanie ich działania według podanych instrukcji.

To były bardzo kreatywne zajęcia, wspaniale łączące naukę z zabawą.


Następną przygodą była wycieczka do Tarnowskich Gór, która podzielona była na dwa etapy.. 

Etap pierwszy zwiedzania

Przepłynięcie łodziami w Sztolni Czarnego Pstrąga.

To unikatowa w Polsce, wciąż działająca sztolnia odwadniająca i  jeden z najdłuższych w Europie podziemnych przepływów łodziami, należąca do założonej w 1784 roku królewskiej kopalni rudy ołowiowo-srebrowej „Fryderyk”.

Etap drugi

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.

Podziemna trasa turystyczna znajduje się na głębokości 40 metrów. Dla zwiedzających udostępniono fragment XIX-wiecznych podziemi o długości 1740 m, w tym 270-metrowy odcinek pokonuje się łodziami. W 2012 roku podziemna trasa turystyczna została udźwiękowiona  w autentyczne odgłosy ciężkiej pracy gwarków, efekty zawału kopalnianego, jadących wózków i robót strzałowych.
W podziemiach panuje specyficzny mikroklimat o stałej temperaturze 10ºC. Trasa podziemnego spaceru w kopalni wraz z muzeum, trwa ok. 90 minut. Zwiedzanie obejmuje również obejrzenie filmu
w sali kinowej oraz wizytę w multimedialnym muzeum. Przy kopalni mieści się Skansen Maszyn Parowych.

Na fotorelację z wycieczki zapraszamy do galerii..