Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wyjście klasy 2 a do Centrum Edukacji Ekologicznej w Bielsku-Białej

24-01-2024 19:46 Samorząd Szkoły

W środę 10 stycznia 2024 r. uczniowie klas 2 a wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej EKOSYNTEZA. W drodze na zajęcia, w ten bardzo mroźny, ale słoneczny poranek, mogli podziwiać cudowny Las Cygański w zimowej szacie. Po dotarciu na ul. Grotową 11, rozpoczęły się warsztaty zatytułowane „Zielone oczyszczacze powietrza – rola zieleni w pochłanianiu zanieczyszczeń z powietrza”.

Podczas dwugodzinnego spotkania, uczniowie poznali zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń powietrza oraz roli zieleni w jego oczyszczaniu. Pasjonującym zajęciem okazało się własnoręczne ozdabianie glinianych donic, przy użyciu różnorodnych akcesoriów plastycznych – pasteli, farb, wycinanek, nalepek, wstążek oraz gipsowych form z motywami roślinnymi.
Następnie, gdy pani instruktor zademonstrowała prawidłowy sposób sadzenia roślin zielonych,
każdy uczeń samodzielnie posadził piękne kwiaty, do wykonanej przez siebie donicy.
Wszystkim znakomicie się to udało i po zajęciach, mogli zabrać do domu efekt swojej pracy.

Dzięki aktywnemu uczestnictwu w warsztatach, uczniowie klasy 2 a, zdobyli niezbędną wiedzę z zakresu zanieczyszczeń powietrza oraz ich wpływu na zdrowie ludzkie. Pogłębili także wiedzę z zakresu przeciwdziałania licznym szkodliwym emisjom do atmosfery.
To był bardzo pouczająco spędzony czas.