Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wynalazki w klasie 3b

„Mieszkał sobie w centrum miasta

Ludwik Trąba – wynalazca.

Miał mieszkanko w kamienicy

Przy ulicy Ośmiornicy.

(…) A czym Trąba się zajmował?

Różne rzeczy wynajdował,

Bo po tatku oraz dziadku

Taki talent dostał w spadku.”

„Pan Trąba i wynalazki

                                                                              Ziemowit Adamski

 

Uczniowie klasy 3b, tak jak Ludwik Trąba z wiersza Ziemowita Adamskiego, postanowili wynaleźć różne pożyteczne przedmioty. Czy im się to udało? Każdy może ocenić sam przeglądając galerię zdjęć. Niepodważalny jest jednak fakt, iż zabawy przy tym było co nie miara.