Zajęcia twórcze "Na szkle malowane" - klasa 2a

8 października 2024 r. uczniowie klasy 2a wybrali się do Zamku Książąt Sułkowskich, aby uczestniczyć w zajęciach twórczych pt.: „Na szkle malowane”.

W pierwszej części warsztatu uczestnicy dowiedzieli się: co to jest malarstwo na szkle, jaka jest jego historia, poznali specyfikę tej ciekawej - jakże bliskiej naszemu regionowi - technice.
W drugiej części uczniowie wcielili się w rolę ludowych twórców i na szkle  odwzorowywali wzory charakterystyczne dla tej techniki. Zwieńczeniem zajęć była wspólna wystawa i zbiorowe zdjęcie. Oczywiście prace zostały zabrane do domu  przez każdego z uczestników. Szczególne podziękowania należą się paniom prowadzącym zajęcia oraz Pani Elżbiecie Maciejewskiej za wsparcie i opiekę podczas wyjścia.