Apel Małego Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły świetnie znają podstawowe zasady obowiązujące pieszych na drodze i potrafią wyrecytować  fragment wiersza Wandy Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”:

Gdy zamierzasz przejść ulicę

Na chodniku przystań bokiem.

Popatrz w lewo bystrym okiem.

Skieruj w prawo wzrok sokoli.

Znów na lewo spójrz powoli.

Jezdnia wolna - wiec swobodnie

mogą przez nią przejść przechodnie.

Każdy uczeń, nawet mały,

Zna na pamięć te sygnały.

I odróżnia na ulicach

Wszystkie znaki na tablicach.

Mały Samorząd przygotował któtki apel, w którym uczniowie klasy trzeciej nie tylko przypomnieli o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, ale również zaprezentowali na przykładzie Zarozumiałego Pawia, co może się wydarzyć, gdy  jesteśmy nieuważni i nie "słuchamy" sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.