APEL MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO „Bezpieczne Wakacje”

20-06-2024 21:51 Mały Samorząd Uczniowski

Wakacje już tuż, tuż, więc Mały Samorząd Uczniowski przygotował ostatni apel, aby podsumować to, co się działo w młodszych klasach w ciągu całego roku oraz sprawdzić w formie zabawy, czy dzieci pamiętają o czym należy pamiętać w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Spotkanie rozpoczęła artystyczna niespodzianka przygotowana przez klasę 3A i 3B pod opieką Pani Joanny Iskrzyckiej. Obydwie klasy przedstawiły muzyczne impresje do znanych utworów muzyki poważnej.

Następnym punktem spotkania było rozdanie nagród w konkursie na najpiękniejszą okładkę
do książki. Uczniowie wykonali kilkadziesiąt prac. Były one tak ładne, że wyłoniono aż 7 pierwszych miejsc, 6 drugich i 5 trzecich. 10 prac zostało także wyróżnionych. Osoby, których ilustracje zyskały uznanie jury otrzymały nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu mieli słodki poczęstunek
oraz mały upominek niespodziankę😊

Najważniejszym jednak tematem spotkania było to, aby przypomnieć wszystkim uczniom –
jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w lesie, w górach a także w swoim domu. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w tej „lekcji” ponieważ ich zadaniem było oceniać czy informacje podawane przez prowadzącą Panią Sabinę Borską są prawdziwe, czy też nie, poprzez podniesienie lizaka czerwonego lub zielonego.

Na zakończenie spotkania i na pożegnanie klasy trzecie zaśpiewały piosenkę „Ostatni dzwonek”.

Do zobaczenia we wrześniu😊