BIELSKO - BIAŁA CHRONI KLIMAT

W tym roku nasza szkoła zdobyła tytuł

„SZKOŁA Z DOBRĄ ENERGIĄ”.

Otrzymaliśmy certyfikat, jako nagrodę dla naszych uczniów i nauczycieli, którzy przez cały rok pracowali nad projektem

„Szanuj energię, chroń klimat”,

który w tym roku odbywał się pod hasłem

„Klimatyczne Bielsko-Biała”.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Ochrony Środowiska i Energii we współpracy z Wydziałem Gospodarki Odpadami oraz wieloma partnerami merytorycznymi.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz zainteresowanie uczniów tematyką oszczędzania energii, ochrony klimatu i gospodarki odpadami, poprzez zachęcenie do wyrażania swojej wizji w tej dziedzinie w różnych formach prac konkursowych.

• * W naszej szkole koordynatorem projektu dla klas 1 – 3 była

pani Beata Kopacz.

• * Realizatorami byli uczniowie klasy 2 a, z wychowawczynią

panią Jolantą Janik.

W piątek 14 czerwca br. w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej odbył się uroczysty finał tegorocznej edycji konkursu. Podczas uroczystości  podziękowano wszystkim nauczycielom i uczniom za ich ogromny wysiłek edukacyjny i twórczy oraz za pomysłowość w kreowaniu różnorodnych zajęć i wycieczek.

Uczennica naszej szkoły, zwyciężczyni konkursu w kategorii klas 1 – 3, Liliana Kałuża z klasy 2 a, odebrała nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

Pani Dyrektor mgr Gabrieli Grochowskiej wręczono zaszczytny certyfikat dla naszej szkoły.

GRATULACJE!