Bielsko - Biała chroni klimat

W piątek 24 maja uczniowie klasy 2 a reprezentowali naszą szkołę w corocznym święcie klimatu
i energii w naszym mieście, czyli w 14. Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii odbywającym się w Parku Słowackiego. Była to wspaniała impreza, której organizatorem był Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Głównym celem wydarzenia była m.in. edukacja społeczeństwa w zakresie troski o środowisko
i oszczędzania energii. Dzięki niezliczonym atrakcjom, można było dowiedzieć się, jak segregować śmieci, oszczędzać wodę, czy wytwarzać nowe rzeczy z recyklingu.

W trakcie festiwalu zostały ogłoszone wyniki 14 edycji konkursu

„Szanuj energię, chroń klimat”,

w który zaangażowało się w tym roku ponad 90 placówek oświatowych w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie klasy 2 a wykonali wszystkie zadania wymagane do tegorocznego finału. Dlatego z wielka radością i dumą możemy ogłosić zwycięstwo, czyli zdobycie pierwszego miejsca, przez naszą drugoklasistkę

Lilianę Kałużę

Konkurs składał się z czterech elementów, które uczniowie klasy 2 a realizowali w ciągu całego roku szkolnego:

1. Wycieczki ekologiczne.
  2. Udział w warsztatach prowadzonych w CEE Ekosynteza.
  3. Zdjęcie uczestnika konkursu - klasy, jako Ambasadora Klimatu z zaprezentowaniem indywidualnego zobowiązania/działania prośrodowiskowego.

Nasze MAŁE tarcze ochronią WIELKI świat.”

1.  Prace konkursowe -  plakat pt. „Woda źródłem życia”.

Każdy z tych elementów podlegał ocenie komisji konkursowej pod kątem zaangażowania uczestników oraz wkładu pracy nauczycieli, co miało wpływ na ogólny wynik w konkursie.