Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Powitanie Wiosny w klasach 1-3

02-04-2024 13:50 Mały Samorząd Uczniowski

„Gdzie jest wiosna”

D.Gellnerowa

Wiosna, wiosna już tuż, tuż

Płaszcz słomiany spada z róż

Pączki ma już każdy krzak-

To jest wiosny pierwszy znak.

Drugi znak – zielony liść

Na wycieczkę czas już iść.

Biegać łąką ile tchu,

Szukać wiosny tam i tu.

Uczniowie klas młodszych znaleźli już wiosnę. Zawitała ona do naszej szkoły wraz z kolorem zielonym 21 marca. W ten pierwszy wiosenny czwartek wszystkie dzieci ubrały się w wiosenne kolory, aby uczcić nadejście wyczekanej kolorowej i ciepłej pory roku. W salach zrobiło się też zielono i pachnąco dzięki wykonanym pracom plastycznym, których tematem były pierwsze wiosenne kwiaty. Każda klasa sama wybrała sobie swój ulubiony kwiat. Powstały żonkile, tulipany, przebiśniegi i wiele innych, ale pojawiły się również wiosenne wachlarze. Wszystkiemu „przyglądała” się Pani Wiosna, której portrety wykonali uczniowie klasy pierwszej. W naszej galerii można zobaczyć zdjęcia prac oraz przeczytać, co o wiośnie wiedzą i sądzą nasi uczniowie😊


Ciąg dalszy powitania wiosny nastąpił w środę 27 marca, kiedy to wszystkie klasy młodsze spotkały się na uroczystym wiosenno - świątecznym apelu. Program artystyczny przygotowały klasa 2a oraz 2b pod opieką nauczycieli: Pani Jolanty Janik oraz Pani Aleksandry Stanaszek.
Dzieci w ciekawy oraz zabawny sposób zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom najważniejsze wiadomości dotyczące symboli i tradycji wielkanocnych. Wiersze oraz piosenki były urozmaicone pięknymi rekwizytami, które uczniowie sami wykonali. Mogliśmy oglądać wielkie pisanki, kurczaczki, baranki. Wszyscy włożyli wiele trudu i serca, aby odpowiednio wyrecytować swoje role.
W czasie występu pojawił się również element zaskoczenia, kiedy występujący zgodnie z tradycją śmigusa – dyngusa próbowali pokropić wodą publiczność😊Swój występ zakończyli niespodzianką – każda klasa otrzymała słodkie czekoladowe jajeczka.
Publiczność nagrodziła drugoklasistów głośnymi brawami.
Jak ładnie prezentowali się występujący pokazują zdjęcia w fotogalerii.


W czasie apelu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną. Konkurs został ogłoszony miesiąc wcześniej przez opiekunów Małego Samorządu Uczniowskiego Panią Sabinę Borską oraz Panią Bogusławę Lasoń. Wybór najładniejszych kartek był bardzo trudny, ponieważ uczniowie wykonali ponad 100 prac konkursowych. W związku z tym zostało wyłonionych kilka miejsc pierwszych, drugich i trzecich. Wielu uczniów otrzymało również wyróżnienia. Za swoje piękne prace dzieci dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki.
A czyje prace zostały wyróżnione miejscami 1,2,3 oraz wyróżnieniem? – zwycięzców możemy zobaczyć w fotogalerii