Koło Wolontariatu

Lubimy pomagać, bo lubimy być potrzebni.

Wolontariat to bezpłatna, dobrowolna i świadoma działalność wykraczająca poza relacje rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Pomagać może każdy, a rodzaj i forma zaangażowana zależy od nas samych,  naszych możliwości i zapału. Każda chwila ofiarowana drugiej osobie się liczy. Co więcej, pomoc bywa zaraźliwa… gdy ludzie widzą, że ktoś pomaga innym, robią to samo.

Należy podkreślić, iż biorcą w relacji pomagania nie jest tylko obdarowany, ale również dawca, korzyść zwykle jest obopólna. Każda pomoc buduje kontakt z drugą osobą, dając jej poczucie, że nie jest sama z problemami a pomagającemu daje poczucie satysfakcji oraz spełnienia.

Przesłanie Papieża Jana Pawła II  na zakończenie Międzynarodowego Roku Wolontariatu 05.12.2001 r. : Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał. Z tego właśnie powodu wolontariat jest szczególnym czynnikiem sprzyjającym postępowi na drodze humanizacji: dzięki różnym formom solidarności, które promuje i konkretyzuje, uwrażliwia społeczeństwo na godność człowieka i na jego różne potrzeby (…)

Szkolne Koło Wolontariatu jest wyłaniane ze składu Rady Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej.

W tym roku szkolnym opiekę nad kołem sprawują panie: Ewa Sych, Urszula Michalska oraz Beata Lipowczan.

REGULAMIN Szkolnego Koła Wolontariatu

Sprawozdanie z działalności SKW  w r. szk. 2020/21